HER ŞEYİ İLE ŞEFFAF BİR PLATFORM KURULDU

featured

‘Bir elin nesi var’ yardımlaşma platformu, insana, hayvana, doğaya, doğaya, dünyaya kısaca yaşama dair her şeye değer katmak, iyilik yapmak, sevgi ve mutluluk yaymak amacı ile bir el uzatan tüm insanların ve kurumların buluşma noktasıdır. ‘Bir elin nesi var’ kolay, hızlı ve şeffaf bir şekilde yardımlaşma yapılmasına olanak sağlayan bir dijital platformdur.

 

Birelinnesivar; İhtiyaç sahiplerine doğrudan erişmemize yardımcı olan sivil toplum kuruluşları ile yardım sağlamak isteyen kişileri bir araya getirmektedir. Bağışlar, güvenli ödeme yöntemleri vasıtasıyla, doğrudan etkinlik sahibi olan sivil toplum kuruluşlarına aktarılmaktadır. Sivil toplum kuruluşları da bu bağışları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Böylelikle hem yardımın ulaşması noktasında hem de ödeme adımlarında güven içerisinde hareket edilebilmektedir. Ayrıca din, dil, mezhep, ırk, renk, cinsiyet ayrımcılığı yapmadan tüm insanlara, hayvanlara ve doğaya sosyal fayda sağlayan toplum ve kamu yararına hiç bir kişi veya kuruluştan maddi destek ve yardım almadan kendi bütçesinden harcayarak etkinlikler düzenlemek ve bir çok etkinliğe de öncülük etmek amacı gütmekdedir.

SEVGİ SERTİFİKASI NEDİR?

Sevdiğiniz bir kişiye sevginizi anlatmak için dijital bir araçtır. Amaç Kelebek Çocuklarımıza destek olmaktır. Sevgi Sertifikası bağış karşılığı alınır ve sertifika için yapılan bağışın tamamı yine Kelebek Çocuklar Derneğinin hesabına geçer.

 

Annenize onu ne kadar çok sevdiğinizi bir sevgi sertifikası ile anlatabilirsiniz. Anneler günü sertifikası ile anneler gününü kutlayabilirsiniz. Bir Dostunuza onu ne kadar çok sevdiğinizi yine sevgi sertifikası ile anlatabilirsiniz. Bir arkadaşınızın doğum gününü sevgi sertifikası ile veya doğum günü sertifikası ile kutlayabilirsiniz. Doğum günü hediyesi almak yerine ona bu anlamlı hediyeyi verebilirsiniz. Evlilik yıl dönümü hediyesi olarak eşinize, Sevgililer gününde sevgilinize, Öğretmeninize, Çocuğunuza… Kısaca sevginizi anlatmak istediğiniz herkese ve hediye yerine her durumda kullanabilirsiniz.

Sistemde tanımlı olan hazır sevgi sertifikalarını alabilirsiniz, sistem size sadece sertifikanın kime olacağını sorar. Yukarıdaki örnek sertifikada “Aslı Günel” yazan yere Sertifika Kime? sorusuna vereceğiniz cevap gelecektir. “Emre Demir” yazan yere de Bağış Esnasında Forma yazdığınız AD ve SOYAD gelecektir.

Dilerseniz yukarıdaki yeşil renkli “Sertifikamı Kendim Tasarlayacağım” butonunu kullanarak Sertifika Konfigüratöründen sertifikanızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. Tasarlama sayfasından bağış tutarınızı da belirleyerek bağışınızı yapabilirsiniz.

Sevgi Sertifikaları tarafınıza e-posta ile veya adresinize fiziki olarak gönderilmeyecektir. Sertifika için bağış yaptığınızda ekrana Destek kodu gelecektir. Destek kodunuzla yukarıdaki Turuncu renkli butonu kullanarak sertifikanızı görüntüleyebilirsiniz.

* Destek kodunuzu bilmiyorsanız whatsapp destek hattından mesai saatleri içerisinde destek alın lütfen.

* Sertifika için sadece Kredi Kartı veya Banka kartı ile bağış yapabilirsiniz. Kelebek Çocuklar derneğinin Ziraat Bankası hesabına Havale ve EFT ile yapılan bağışlarda sertifika almak isterseniz lütfen Whatsapp destek hattından dekontunuzu paylaşarak, sertifika talebinde bulunun. Sertifika Kime olacaksa isim soyisim ve kendi isim soyisminizi paylaşmanızı rica ederiz.

* Gönüllüler Listesinde sadece Kredi Kartı ile bağış yapan üyeler yer almaktadır. Havale ve EFT ile bağış yapan üyelerin destek kodu yoktur, destek kodu kredi kartı ile yapılan bağışlarda sistemimiz tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır.

EPİDERMOlYSIS BULLOSA / KELEBEK HASTALIĞI NEDİR?

Kelebek Hastalığı (Epidermolysis Bullosa) Tedavisi olmayan ancak hastanın yaşam kalitesini arttırmak mümkün olan bir genetik hastalıktır.

Epidermolysis Bullosa (EB), cildin ve mukoza zarlarının kolayca kabarmasına neden olan nadir bir genetik hastalık grubudur. Kabarcıklar küçük travma veya sürtünme ile ortaya çıkar ve ağrılıdır. Şiddeti hafif ila ölümcül olabilir. … EB, 18 farklı genin en az birindeki mutasyondan kaynaklanmaktadır.

Kabarcıklar ısı, sürtünme, çizik veya yapışkan banttan bile küçük yaralanmaya sebep olarak görünebilir. Ağır vakalarda, kabarcıklar vücudun içinde, örneğin ağız veya midenin astarı gibi ortaya çıkabilir. Bedenin içinde gelişebilir, Ağız, yemek borusu, mide, bağırsak, üst solunum, mesane ve cinsel organlar gibi

Çoğu Epidermolysis Bullosa miras alınır. Durum genellikle bebeklik veya erken çocukluk döneminde ortaya çıkar. Bazı insanlar ergenlik veya erken yetişkinliğe kadar belirti ve semptom geliştirmez.

Epidermolysis Bullosa’nın tedavisi yoktur, ancak hafif formların iyi bir bakımla ilerleyen yaşlarda iyileşebilme ihtimali vardır. Tedavi kabarcıkların bakımına ve yenilerini önlemeye ve hijyeni sağlamaya odaklanır.

 

KELEBEK ÇOCUKLARA DESTEK OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

TÜRKİYE BÜYÜYOR PROJESİ İLETİŞİM

0 532 628 23 59

 

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login

reklam
reklam
Login

To enjoy HABERLER BU KOLTUKTA privileges, log in or create an account now, and it's completely free!

Bizi Takip Edin