Defne Devlet Hastanesi yarın açılıyor

featured

Temeli gündem olan Defne Devlet Hastanesi, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle açılıyor

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman:

“Bu hastane, ‘Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar” sözünün ispatı”

” Muhalefete de şunu söylemek lazım, derinliğini bilmediğiniz suya girmeyin, AK Parti’yle hizmet üzerinden polemiğe girmenin sonucu böyle olur”

HATAY – 6 Şubat merkezli depremlerin en büyük yıkımı yaptığı Hatay’da, atıldığı temelle gündem olan Defne Devlet Hastanesi 60 günde tamamlandı. Hastane yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretiyle hizmete açılacak.

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkım Hatay’da yaşandı. Kenti iki merkez ilçesindeki Defne ve Antakya Devlet Hastaneleri de depremde zarar gördü. Defne Devlet Hastanesi’nin temeli 24 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle atıldı. Bostancık Mahallesi’nde yapımına başlanan hastanede çalışmalar tamamlandı. 24 saat esasına göre sürdürülen inşaat çalışmaları sonucunda hastane 60 günde hizmet verecek noktaya geldi. Peyzaj düzenlemesi de yapılan hastane yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın katılımıyla hizmete açılacak.

300 yataklı tek kat şeklinde çelik konstrüksiyon üzerine inşa edilen hastanede 300 yataklı ve 80 yoğun bakım yatağı ve 12 de ameliyathanesi bulunuyor.

“Yüzde 98’i tamamlandı”

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, hastanenin kısa sürede tamamlanmasının, ‘Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar” sözünün ispatı olduğunu kaydetti.

Hastanede 57. günde çalışmaların devam ettiğini dile getiren Yayman, “Bu hastane çok tartışıldı, Türkiye’nin gündemine geldi. “Yapılmaz, yapılır” denildi, Allah razı olsun Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın gayretiyle, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla hastanemiz tamamlanmak üzere. Hastanemizin yüzde 98’i tamamlandı. Hayırlı uğurlu olsun, Defne ilçemizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak” diye konuştu.

“Hizmet üzerinden polemiğin sonucu böyle olur”

Hastanenin 300 yatağının bulunduğunu kaydeden Yayman, “Tarihe en kısa sürede tamamlanan hastane olarak girecek. Burası 300 yataklı ve birinci sınıf bir hastane olacak. Ameliyathane, servisleriyle, yataklarıyla güzel bir yer oldu. Hatay’ımıza, Defne’mize hayırlı uğurlu olsun. Muhalefete de şunu söylemek lazım. Derinliğini bilmediğiniz suya girmeyin. AK Parti’yle icraat üzerinden bir tartışmaya girmek, hizmet üzerinden bir polemiğe girmenin sonucu böyle olur” dedi.

“AK Parti, hizmet eden bir partidir”

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hastaneyi ziyaret edeceğini duyuran Yayman, “Depremzede kardeşlerimizin Cumhurbaşkanımıza desteğini bir kez daha göreceğiz. AK Parti, düşüncesine, fikrine, partisine bakmadan insanlara hizmet eden bir partidir. Defne, Hakkari, Samandağ, Antakya’da olsa hizmeti devam ettirir. AK Parti’nin temel yaklaşımı şudur, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İsa Akar – Sağlık

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login

reklam
reklam
Login

To enjoy HABERLER BU KOLTUKTA privileges, log in or create an account now, and it's completely free!

Bizi Takip Edin