ABD’de göz damlalarına bağlı enfeksiyon salgını! Görme kaybı ve ölümler artıyor

featured

ABD’deki sağlık yetkilileri, ilaç dirençli bir bakterinin sebep olduğu enfeksiyonlar nedeniyle başka bir ölüm ve birkaç görme kaybı vakası daha olduğunu bildirdi.

ENFEKSİYON NEDENİYLE GÖZÜ ÇIKARILDI

Bu bakteri, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre 81 bulaştı; dört kişi öldü ve 14 kişi görme yeteneğini kaybetti. Bu rakamlar, Mart ayında bildirilen üç ölüm ve sekiz görme kaybı vakasının üzerinde. CDC, enfeksiyonlar nedeniyle dört kişiden bir hastanın bir gözünün çıkarıldığını da belirtti.

DAMLALAR PİYASADAN ÇEKİLDİ

Pseudomonas aeruginosa adlı bu bakteri, standart antibiyotiklere dirençli olduğu için salgın özellikle endişe verici kabul ediliyor. Çoğu hastanın belirli markaların göz damlalarını kullandığı belirtildi ve EzriCare ve Delsam Pharma’nın ürünleri Şubat ayında piyasadan çekildi. Ürünlerin piyasadan toplanması sonrasında en az 7 hastaya enfeksiyon teşhisi konuldu.

HİNDİSTAN’DAKİ ÜERİTN YERİNDE SORUNLAR TESPİT EDİLDİ

Damlaların toplatılmasından sonra, ABD sağlık denetçileri, bu göz damlalarını üreten Hindistan’daki fabrikayı ziyaret etti ve damlaların üretimi ve test edilmesiyle ilgili problemler buldu. Bu problemler arasında yetersiz sterilizasyon önlemleri de vardı. 18 farklı eyaletten vakalar bildirildi.

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login

reklam
reklam
Login

To enjoy HABERLER BU KOLTUKTA privileges, log in or create an account now, and it's completely free!

Bizi Takip Edin