Son Dakika: 2. turda kimi destekleyecek? Kameralar karşısına geçen Sinan Oğan kararını açıklıyor

featured

Türkiye, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna odaklandı. İlk turda Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.52, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 44.88 oy aldı. Erdoğan ve Kılıçdaroğlu ikinci turda yarışacak adaylar olarak belirlenirken, yüzde 5’in üzerinde oy alan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın kimi destekleyeceği merak konusu oldu.

KURTULMUŞ, ÖZDAĞ İLE GÖRÜŞTÜ

ATA İttifakı’nın ana bileşeni olan Zafer Partisi’nin Genel Başkanı Ümit Özdağ, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’u partisinin genel merkezinde ağırladı. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmenin ardından Özdağ, “Sığınmacı ve kaçaklar meselesi konusunda Zafer Partisi’nin çözüm önerilerini dile getirdik. Aramızda farklılıklar olduğu açıktır. Zafer Partisi’nin politikası gerekirse zorla geri dönüştür.” derken, Kurtulmuş, “Ümit ediyorum ki, Zafer Partisi değerlendirme yapacak. Suriyelilerin dönüşü için çalışıyoruz. Zafer Partisi’nin görüşlerini de destekleyici görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Özdağ ve Kurtulmuş’un görüşmesinin ardından Sinan Oğan, önceden duyurduğu saat olan 17.00’te kameralar karşısına geçti. Sinan Oğan, ikinci turda destekleyeceği adayı açıklıyor.

Sinan Oğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Biz yaklaşık 3 yıl önce, eğer bir Türk milliyetçisi aday olmazsa, milliyetçileri adaysız bırakmayacağız dedik ve yola çıktık. Bu sürecin sonlarına doğru ATA İttifakı’nın kuruluşu gerçekleştirildi ve aday ilan edildik. Birçok kesim bizim 5.12 oy almamızı şaşırarak izliyor. Oysa bilmedikleri durum şu. Biz 3 yıldır bu çalışmayı sürdürüyorduk. Seçmenlerimizi küçümseyen, bize değil başka adreslere yazmaya çalışanları bizi daha dikkatli izlemelerini tavsiye ediyoruz.

“HDP ÜZERİNDEN OLUŞTURULAN KİLİT PARTİ SÖYLEMLERİNİ YIKTIK”

Biz ilk günden beri ortaya hedef ve plan koyduk. Elbette bu ülkeyi yönetmek hedefimiz devam ediyor. Buradaki temel kuralımız, plana sadık kalmak. HDP üzerinden oluşturulan kilit parti söylemlerini yıkarak, Türk milliyetçisi seçmenini yeniden ana merkeze yerleştirdik. İkinci turun ana gündemini belirleme yetkisine sahip olduk.

Ayrıntılar geliyor…

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login

reklam
reklam
Login

To enjoy HABERLER BU KOLTUKTA privileges, log in or create an account now, and it's completely free!

Bizi Takip Edin