Kocasını öldüren babasının ceza almasını istedi

featured

Küçükçekmece’de Turhan Ketenci, kızının kaçarak evlendiği Volkan Çubukçu’yu yaşadıkları tartışmanın ardından bıçaklayarak öldürdü. Ketenci’nin ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Turhan Ketenci tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilirken, hayatını kaydeden Volkan Çubukçu’nun ailesi ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu. Duruşmada Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Turhan Ketenci’nin gözlem altına alınması gerektiği kanaat bildirisi okundu.

AKIL HASTANESİNDE GÖZLEM ALTINA ALINACAK

Söz hakkı verilen Anne Satiye Çubukçu, “Ben oğlum öldü öleli yaşamıyorum. Bu kişinin akli dengesi yoksa benim de yok. Turhan Ketenci oğlumu öldürmeden 1 gece evvel ‘Gider öldürürüm 6 7 ayda yatar çıkarım’ demişti” şeklinde konuştu. Mahkeme Turhan Ketenci’nin hastanede 3 haftayı geçmemek üzere gözlem altına alınıp hakkında rapor düzenlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

“BABAMIN CEZA ALMASINI İSTİYORUM”

Duruşma sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan eşini kaybeden Meral Çubukçu, “Ben babamın ceza almasını istiyorum. Benim bildiğim babamın akli dengesi yönünden hiçbir sorunu yok. Sadece sinir hapı kullanıyordu. Rapor alabileceğini de düşünmüyorum. Kendisi akıl hastası değil. Eşim bunu hak edecek bir şey yapmadı. Hiçbir saygısızlığı olmadı” şeklinde konuştu.

“PLANLAYARAK TASARLAYARAK CİNAYETİ İŞLEDİ”

Baba Mustafa Çubukçu ise, “Sanığın avukatı müvekkilinin ısrarla akli dengesinin yerinde olmadığını beyan ediyor. Bu adam asla benim oğlumu istemiyordu. Planlayarak, tasarlayarak bu cinayeti benim kapımın önünde işlemiştir. Akıl hastası birinin bu şekilde bir plan yapamayacağı ortada” dedi.

Öte yandan Turhan Ketenci’nin akrabaları Volkan Çubukçu’nun ailesiyle röportaj yapan gazetecilerin önünü keserek saldırıda bulundu. Kendilerini sakinleştirmeye çalışan gazetecileri iterek tehdit ve hakaretlerde bulunan kalabalığı polis araya girerek adliye binasından uzaklaştırdı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

0
mutlu
Happy
0
_zg_n
Sad
0
sinirli
Annoyed
0
_a_rm_
Surprised
0
vir_sl_
Infected

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Login

reklam
reklam
Login

To enjoy HABERLER BU KOLTUKTA privileges, log in or create an account now, and it's completely free!

Bizi Takip Edin